300 Okulda, Yüzlerce Sınıfta, Öğrenciler Tahtaya Bu Şarkının Adını Yazdı!

"Gece Gölgenin Rahatına Bak"

İnstagram ve Scqorp'ta binlerce takipçisi olan sosyal medya fenomeni Çağatay Akman, ilk single çalışması "Gece Gölgenin Rahatına Bak" 2645 Records - Abdullah Özdoğan etiketiyle yayınladı.

Yayınlandığı gün 300 okulda Çağatay Akman takipçileri tarafından, şarkının adı ve çıkış tarihinin yazılması, daha ilk günden instagram'da 2 binin üzerinde video ve şarkı yayınlanması Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleşti.

Özellikle orta okul ve liseli gençler arasında çok yüksek bir popülerlik oranına sahip olan Çağatay Akman'ın bu ilk çalışmasında sözler Koray Albayrak'a, müzik ise Mehmet Ali Sezer'e ait.

Şarkının final mixi ve masteringi ünlü müzisyen Volkan Sönmez tarafından yapıldı. Şarkının 'Fakirin paradan haberi yok ama, zenginin meyvesini koy votkasına' olarak yazılan sözleri, radyo ve TV versiyonu için 'Fakirin paradan haberi yok ama, zenginin meyvesini koy bardağına' olarak değiştirilerek, iki farklı versiyon yapıldı.

Kısa süre sonra yayına girecek olan şarkının klibi İstanbul’un eşsiz manzarasında yönetmen Yekta Özbilen tarafından çekildi.

31.07.1988 doğumlu Çağatay Akman ortaokul yıllarında aldığı gitar eğitimi ile müziğe merhaba dedi alışıla gelmiş müzik tarzlarının dışında saoundlara meraklı olan Çağatay Akman 2013’de ilk konserini okuduğu lisenin salonunda verdi.

İnternete olan merakı sayesinde 2015 yılından itibaren sosyal medyada tanınmaya başladı. Sosyal medyada troll amaçlı coverlar yapıp tanınmayan sanatçıların şarkılarını düzenledi ve düzenlemesini yaptığı sanatçılardan daha fazla izlenme aldı.