Aleyna Tilki'de kendi gençliğimi görüyorum , İrem Derici benim bir küçüğüm.

Pal FM’de Kaan Gökman’ın stüdyo konuğu olan Yonca Evcimik, son zamanlarda isminden sıkça söz ettiren Aleyna Tilki hakkında düşüncelerinden provaları başlayacak yeni projesine kadar her şeyi programda anlattı.

Aleyna Tilki’de kendi gençliğimi görüyorum, İrem Derici benim bir küçüğüm…

Kaan Gökman-Sen kolay kolay beğenen bir sanatçı değilsin. Günümüz Türkçe pop müzik sanatçıları içinde dikkatini çeken biri varmı?

Yonca Evcimik - İster istemez Aleyna Tilki çekiyor dikkatimi birde ben kızı sevdim.Mesela ilk şarkısında playback yaptığı için“o okumuyor” diye düşündüm.Milli Vanilli gibi gol yiyeceğiz zannettim ama sonradan araştırdığım zaman kızın hakikaten yarışmalarda canlı söylediğini öğrendim. İkinci şarkıyı çok beğendim, kızın içine büyük kaçtığını düşünüyorum yani yaşının kızı değil. Geçen gün annem bile “senin ilk çıktığın haline benziyor bu kız” dedi. Evet!Yaptıklarıyla, dansıyla, görüntüsüyle, giyim kuşamıyla bana çok bana benziyor ama cesaretiyle dolayısıyla tavrıylada İrem Derici’ye çok benzetirim. İrem benim bir küçüğüm gibi birşey kafalarımızda onunla aynı basıyor.

Hep bir parti olsun kafasındayım!
Kaan Gökman-Magazin dünyasının çok renkli simalarından birisisin. Doğum günü partilerin bile olay oluyor.

Yonca Evcimik - Hep bir parti olsun kafasındayım! Herkes gelsin beraber eğlenelim.Hayat bu!! İnsanları mutlu etmek adına çok ciddiye almamak gerekiyor. İnsanlar beni görüp gülümsüyorlarsa, mutlu oluyorlarsa bitmiştir ya…
yonca evcimik ile ilgili görsel sonucu
Aşağı yukarı hep istediğimi yaptım. Ben Hep Özgürüm!!!
Kaan Gökman – Şu an ki müzik piyasasıyla 90'ları karşılaştırır mısın? Arada nasıl bir fark var yani şuan daha mı rahatsın yoksa eskiden mi daha rahattın, daha özgürdün ?
yonca evcimik ile ilgili görsel sonucu
Yonca Evcimik - Ben hep özgürüm.Aşağı yukarı hep istediğimi yaptım bu zamana kadar. İlk albüm "Kendine Gel" ve "Bandıra Bandıra"nınbir plak şirketine bağımlılığı vardı. Sonrasında tamamen o taşın altına kendi elini sokmak gayesi ile şarkısıydı,house müziğiydi derken hepsini kendi isteğimle yaptım. Yani kendime ivme kazandırmak istedim, yaptığım işede kendimede dolayısıyla hep özgürdüm. Hala da özgürüm; kendim ne istersem onu yapıyorum.

Madonna'dan önce giydiğim şeyler var ama o önde olduğu için o bir anda yapmış gibi gözüküyor arkadaş…
Kaan Gökman -  Hiçbir büyük yapımcı cesaret edemezken sen o dönem ‘’Çıtır Kızlar’’ isimli Türkiye’nin ilk GirlsBand’ini kurdun.
yonca evcimik ile ilgili görsel sonucu
Yonca Evcimik–Evet! Bugüne kadar insanlar hep yaptıklarımı bir hediye gibi algıladığı için; belki yurtdışında neler yapıldığını bilmedikleri için sürekli yurtdışından aldım çaldım gibi düşündüler. Halbuki Çıtır Kızlar grubundan önce SpiceGirls falan yoktu, SpiceGirls çıktıktan sonrada hiç unutmuyorum; ismini zikretmeye gerek olmayan bir gazeteci “hah şimdi anladım Yonca'nın Çıtır Kızlar’ı nereden alıp yaptığını” dedi. Ya ben müneccim miyim?!İki sene önceden o insanların da yapacağını nereden bileceğim? Bizde bu kompleks var:Bizim insanımız düşünemez!!Hayır arkadaş bizde düşünebiliriz!! Meselabenim için hep söylenen Türkiye’nin Madonna’sı lakabı vardır ya… Madonna’dan önce giydiğim şeyler var bu dünyada ama o önde olduğu için bir anda ilk o yapmış gibi gözüküyor arkadaş.

Arkamda ablam gibi yatırım yapmayı bilen biri vardı ki bugünlere kadar kendimi hala idame ettirebildim…
Kaan Gökman - Yıllardır sahnede ve göz önündesin. Bu kadar yıl içinde çok para kazandın mı?Gerçek emekçilerden birtanesisin sonuçta.

Yonca Evcimik – Evet kazandım. Şöyle ki; o zamanlarda vergi rekortmeni oluyordum hep.O döneme göre gayet iyi kazandım. Televizyondan da gayet iyi kazandım yani şimdiki gibi değildi hiç bir şey.  Herşeyin değeri kıymeti, konsere çıktığın zaman kazandığınız, televizyondan kazandığınız herşey tam da olması gerektiği gibiydi. Sonra birden bire herşey çok hızlanmaya ve çoğalmaya başlayınca bununda dengesi bozuldu tabii ki. Ama o dönemde o kadar çok çalışıyordum ki ben ne kazandığım ve ne yaptığımıda bilmiyordum. Allah'tan arkamda ablam gibi yatırım yapmayı bilen biri vardı ki bugünlere kadar kendimi hala idame ettirebildim.

90’ları anlatan müthiş bir müzikal sahne hazırlıyorum…
Yonca Evcimik – Ben uzun zamandır konser yapmıyorum çünkü çok istediğim birşeyi yapmalıyım diye bekliyordum ve şuanda da o aşamadayım. Altyapılarımız, herşeyimiz hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta dans provalarımız başlayacak inşallah.Baya bir gösteri hazırlıyorum şuan 90'larla ilgili.Müzikal gibi demeyelim de daha çok şov diyelim. Tamamen 90’lar ile ilgili, benim geçmişimle ilgili olacak ama aynı zamanda da insanlar müziğe, dansa ve gösteriye de doyacaklar.