AVM’lerde yükselen lezzetler

Gülşah Çınar'ın yeni yazısı için tıklayın

Yazar: Gülşah Çınar | Yazar'ın önceki yazıları

Önceden AVM’lere sadece alışveriş için giderdik ve alışveriş arasında hızlıca fast food mantığıyla yer kalkardık ama artık devir değişti. Yeme-içme sektörü öyle bir hal aldı ki artık bizler AVM’lere alışverişten önce yemek yemeye gider olduk.

İstanbul’un en gözde AVM’leri arasında olan Zorlu, restoranlarıyla son dönemlerde çıtasını çok yükseltti. İlklerin başında ise Parle geliyor. Gerek öğlen, gerekse akşam yemeklerinde uzun süreli iş ve özel sohbetler için tercih edilenler arasında Parle... Güney Fransa’dan ve dünya mutfağından lezzetlerin adresi Parle, İstanbul’un en gözde restoranlarından olan Borsa lokantalarından yetişme Şef Sadık Ilgaz önderliğinde. Mevsim balıklarını takip etmelerinden dolayı, balıkta oldukça iddialılar. Hangi zamanda giderseniz gidin, en taze balıkları bulabilirsiniz. Özellikle sunumlar, garsonların ve tabii ki ekibin başındaki Bülent Bey’in her müşteriyle birebir ilgilenmesi ve mutlu ayrılmaları için özen göstermeleri, Parle’yi tercih sebebi yapan en önemli faktörlerden…
zorlu parle ile ilgili görsel sonucu

İstinye Park’ın gözdesi ise Zuma… Londra merkezli, ödüllü restoran Zuma, otantikliğiyle tanınan ama geleneksel olmayan modern Japon mutfağını, cesur tatlar eşliğinde, en yüksek kalitede içeriklerle, sade ancak enfes bir sunumla takdim ediyor. Başarılı şef Rainer Becker tarafından yaratılan Zuma, şu sıralar en yoğun dönemlerini yaşıyor. Eğer gün arasında, özellikle de akşam yemeklerinde sushi tercih edecekseniz, Zuma en ideal seçenek. Hatta hafta sonları canlı müzik ile ufak çaplı da olsa yemek ile eğlenceyi bir arada yaşayabiliyorsunuz.
istinye zuma ile ilgili görsel sonucu

Kanyon, aslında yeme içmede AVM’lere olan rağbeti ilk başlatan adreslerden. Bizi Gina’yla tanıştıran ve AVM’de yemek yemeyi sevdirip alıştıran bir nevi... Gina, dekorasyonu ve kusursuz menüsüyle İtalyan mutfağının İstanbul’daki en iyi temsilcilerinden biri. Ev yapımı taze makarna, risotto, pizza ve salata seçeneklerinin yanı sıra geniş şarap menüsüyle de konuklarına İtalyan mutfağının en seçkin lezzetlerini sunan Gina, ferah ve şık atmosferi ile şehrin en keyifli buluşma noktalarından.
kanyon gina ile ilgili görsel sonucu

İstanbul’un en gözde AVM’lerinden Akmerkez’de yaz-kış kullanılan, büyük bir bahçeye sahip olan Martinez İstanbul, şu sıralar çok popüler. Günün her saatinde misafirlerine nezih bir ortam sunuyor. Konumu sebebiyle öğlenleri iş yemekleri için ideal. Bununla birlikte akşamları iş çıkışları için de en uğrak noktalardan biri haline geldi diyebilirim. Martinez İstanbul’un menüsü, Akdeniz ve Uzakdoğu mutfaklarının lezzetleri ile hazırlanmış. Unutmadan: Martinez’in bar manüsü, kokteylleri oldukça iddialı ve de başarılı! Alışveriş için bile gelmiş olsanız, günün yorgunluğunu atmak için uğramadan geçmeyin derim...
akmerkez martinez ile ilgili görsel sonucu

Son dönemlerin en yeni en gözde olmaya aday AVM’lerinden Vadi İstanbul’daki Serafina, ferah alanı ve orman manzarasıyla misafirlerine kendilerini evlerinde gibi hiddedecekleri sıcak bir ortam sunuyor. Farklı konsept ve kaliteli menüsüyle de her zaman adından söz ettiren Serafina, Vadi İstanbul’un en keyifli mekanlarından. Şehir merkezinden biraz uzak olsa bile, artık Serafina müdavimleri burada da mekanı dolduruyor.
vadi serafina ile ilgili görsel sonucu

Gülşah Çınar
twitter        : @gulsahkav
Instagram : @gulsahcinarrrr