Bitcoin İle Konser Anlaşması Yaptı

Türkiye'de Bir İlk

MEHMET ÇEVİK, ÖNÜMÜZDEKİ YAZ ÖZEL BİR GECEDE KONSER VERMEK İÇİN BİTCOİN İLE ÖDEME ANLAŞMASI YAPTI. ÇEVİK, BÖYLECE DİJİTAL PARAYLA EKSTRA ALAN İLK SANATÇI OLDU.

DAHA ÖNCE BİTCOİN İLE HİÇ İŞLEM YAPMADIĞINI İTİRAF EDEN MEHMET ÇEVİK, ŞİMDİ SAHNE TARİHİ YAKLAŞANA KADAR BİTCOİN FİYATININ TAVAN YAPMASINI ÜMİT EDİYOR.

Yayınladığı single çalışmalarının yanısıra sahnelerin de vazgeçilmez sesi olan Mehmet Çevik, haftanın en az 5 günü, çoğu zaman da günde 2 sahne yaparak, sektörün en çok çalışan isimlerinden biri olma özelliğini koruyor. Bursa başta olmak üzere, İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir’deki çeşitli mekanlarda sevenleriyle buluşan Mehmet Çevik, yaklaşan yaz programını da neredeyse şimdiden doldurdu.

Düğün sahibinin ekstra ödemesini son dönemin en çok konuşulan ve yeni yatırım aracı haline gelen dijital para birimi bitcoin ile yapmak istemesine sıcak bakan Mehmet Çevik, tarifesine yeni para birimini de eklemiş oldu.

Daha önce bitcoin ile hiç işlem yapmadığını itiraf eden Mehmet Çevik, “Bitcoin ile ödeme yapılması teklifi ilk geldiğinde aslında önce tedirgin oldum. Ama baktım ki dijital çağın yeni gerçeği bu. Ben de teklifi kabul edip artık çalışma sistemimize bitcoin’i eklemeye karar verdim. Umarım anlaşmasını yaptığımız ekstra tarihine kadar bitcoin hatrı sayılır bir yükseliş yaşar...” diye espri yaptı.