Bülent Ay'dan yepyeni single "Armağan"

2010 yılından itibaren söz yazarlığı yapmaya başlayan; Murat Boz “Hayat Öpücüğü”, Ferhat Göçer “Esirinim”, Emre Altuğ “Ben Daha Büyüyorum”, Petek Dinçöz “Alabora” şarkılarını yazan Bülent Ay'ın, müzikseverler ile tanışmasını sağlayan duygusal çalışması “Unutulur”dan sonra, Pasaj Müzik etiketli yeni single'ı "Armağan", 27 Eylül Salı günü dijital müzik platformlarındayayınlandı.
Hep cesur işlere imza atan Bülent Ay, yeni single çalışması "Armağan"ın sözlerini yazarken, müziğiniReşit Gözdamla düzenlemesini Nevzat Yılmaz yaptı. Mix'ini Efe Demiryoğuran, mastering'iniÇağlar Türkmen'in yaptığı. şarkının video klibini İmre Haydaroğlu çekti.

Şarkının romantik ve naif konusuna; akordeon melodisi ile eşlik ederken, elektrik gitar eklenerek günümüzün modern ve enerjik tınıları kullanıldı. Kıraç'a ait "Garbiyeli" stüdyosunda kaydı yapılan "Armağan"da, sanatçı "mandola" çalarak eşlik etti.

Günümüzde gözardı edilen, kişinin duygularına dokunan, akustik bir tını ile yapılandırılan şarkının soundu;herkesime müzikal bir dünya vaad ediyor. Şarkının sözlerinde olan sadeliği öne çıkartmaya özen gösteren, anlamı ve naifliği ön planda tutan bir sound anlayışı tercih edildi.

​Müzik üretiminin mutfak kısmında uzun yıllarını geçiren Gülşen, Rafet El Roman, Emre Altuğ gibi pek çok isme sahnede ve stüdyoda eşlik eden genç sanatçı, bundan böyle şarkıcı olarak kariyerinde yepyeni bir sayfa açmaya başladı.