Büyücü ve Çekici Londra

Yazar: Gülşah Çınar | Yazar'ın önceki yazıları

İlk Londra seyahatimdi bu seyahatim, bugüne kadar tüm tatil bölgelerinden bir tek Londra için olumsuz hiçbir şey duymamıştım o nedenle londra’yı çok merak ediyordum.

Londra genel olarak biraz yağmurlu, biraz güneşli olması sebebiyle valiz hazırlama konusunda beni oldukça zorladı ama tılsımından olsa gerek hemen adapte oldum şehre...

Ve çok merak ettiğim yerleri gezmeye başladım..

Görmekten en keyif aldığım yerlerin başında London Eye var. Tek kelimeyle mükemmel... Bir ücret karşılığında bindiğiniz dönme dolap sayesinde bütün Londra'ya hakimsiniz; çok büyülü bir duygu bu...
londra ile ilgili görsel sonucu
İkinci sırada Hyde Park var tabii ki... Londra'nın ortasında yer alan, çok büyük bir alana sahip olan ve yaz aylarında konserlerin düzenlendiği bu yemyeşil park için şehrin kalbi diyebiliriz.

Oxfort Street... Kadınlar için Londra'nın cenneti diyebiliriz buraya. Dünyanın bütün önemli markalarının yer aldığı 2 km uzunluğunda bir cadde çünkü... Oxford Street Tottenham Court road ile başlar ve Hyde Park'ta sona erer.
londra eye ile ilgili görsel sonucu
Tabii bir de Harrods var, otelimiz Knightsbridge'te olduğundan her gün mutlaka 2 saat de olsa uğradığımız Londra'nın en pahalı ve en gösterişli alışveriş merkezi... Akşamları gösterişli bir ışıklandırmanın yapıldığı bir binaya sahip. Herkes inanılmaz şık ve alımlı Harrods'ta gezerken.

Alışveriş maratonu bitince ve Ladure ‘nin bahçesinde kahve molası verince değmeyin keyfinize...
londra hyde park ile ilgili görsel sonucu
Londra’da metro ile neredeyse şehrin her noktasına ulaşabiliyorsunuz. Tekil binişler için biraz pahalı kalsa da London Pass kartı almak hem ulaşım hem müze ziyaretleri için ideal. Taksi kullanımımızı genellikle Uber ile yaptık ama diyebilirim ki Londra'da tek sorun, taksiciler ya da Uber sürücüleri. Lütfen ücret ödemelerinize dikkat edin derim.

Akşam yemeklerinde en keyif altığım restoran Novikov oldu. Asya ve İtalyan mutfağı olan Novikov'da biz tercihimizi İtalyan'dan yaptık.

Ortamını çok beğendim. Tabii Londra'da olmazsa olmaz olan şey, şık bir restoranda yemek yemek istiyorsanız mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
londra harrods ile ilgili görsel sonucu
Novikov’un alt katında çok özel bir lounge var. Aslında yurt dışında yemekten sonra eğlenmeyi pek tercih etmem ama burası hemen alt katında olduğundan görmek istedim. Ve iyi ki istemişim. Çok şaşaalı bir mekan ama asla kasıntı değil. Eğlenmek için gelenler ağırlıkta... Sabahın ilk ışıklarına kadar insanlar özgürce eğleniyor. Eğer Londra'ya gitmişseniz ve eğlenmek istiyorsanız mutlaka burayı görmelisiniz.

İstanbul ve Bodrum'da yer alan, benim en sevdiğim klüplerden Sess Sway Bar’da 1 geceliğine “Sess in London “ konseptli bir gece düzenledi. DJ kabininde hepimizin çok sevdiği Sess‘in göz bebeği Dj Can Parlak'tan başkası olamazdı elbette. Bu özel gecede tabii ki ben de onların yanındaydım.

Cemil Acar ve ekibi Soner Yılan, Haşim Kom önderliğinde Londra'da Türk gecesi yaşattılar diyebilirim.

Kapıda bizi ilk karşılayan Nedim Binler oldu. Harika ev sahipliğiyle içeri ilk girdiğimde sanki Nişantaşı Sess'te gibi hissettim kendimi tabii ekipten Nurettin Bey ve Yüksel Bey İstanbul'daki Sess‘in başındaydılar. Çok garip bir duyguydu Londra'da onca tanıdık yüzle bir anda karşılaşmak... Gelen müşterilerin çoğu İstanbul'dan tanıdıgımız yüzler ya da Londra'da okuyan Türkler'di. Güzel bir iş başardı Sess ekibi... Gerçekten tebrikler..

 

Gülşah Çınar
twitter        : @gulsahkav
Instagram : @gulsahcinarrrr