Çingeneler Zamanı Müzikali, Türkiye Turnesi Başladı

2009 senesinde çıkarmış olduğu ilk pop albümü Vura Vura’dan sonra son beş sezondur Yeşilçam şarkıları ile gönülleri fetheden Cenk Yüksel, yakında çıkacak pop maxi single’ı için gün sayıyor.

Sanatçı, maxi single’ının yanı sıra sevenleriyle, geçen ay gösterime başlayan Çingeneler Zamanı Müzikali’nde de buluşuyor. 1988 yılında Emir Kusturica'nın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiğini, müziklerinin ise Goran Bregoviç’e ait olduğu Çingeneler Zamanı, ilk kez müzikal olarak Türkiye’de sahneleniyor. Kumbara Görsel Sanatlar prodüksiyonu olan ve yönetmenliğini Vural Bingöl’ün üstendiği oyun Türkiye turnesinin yanı sıra her ay Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde her ay sergilenecek.

Oyun, 18/19 Aralık tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi'nde 23/24 Aralık tarihlerinde ise Trump’ta izleyicilerin karşısına çıkacak. Müzikalde  Cenk Yüksel’in yanı sıra Türk Pop Müziğin unutulmaz isimlerinden  Banu Kırbağ’da yer alıyor. Oyunda ayrıca  Andrea Primavera, Canan Güncer, Ali Kemal Aydın, Seda Kement, Gamze Metin, Mehmet Kır, Nilüfer Ömürlü, Ayca Ergün, Erhan Yaman, Sibel Kuşi Yalkı, Esra Uzun, Murat Yaşar Özdemir, Emre Kurtul, Arzu Kurnaz gibi dansçı, müzisyen ve oyuncular yer alıyor.

çingeneler zamanı tiyatro oyunu ile ilgili görsel sonucu

çingeneler zamanı oyunu ile ilgili görsel sonucu
cenk yüksel ile ilgili görsel sonucu