"Deniz Gözlüm" şarkısıyla sosyal medya'da dikkat çeken Altan Civelek, ilk solo albümüne imza attı

"Karayel" albümünde yetenekli müzisyen, dinleyicilerini geçmiş ve gelecek arasında uzanan masalsı bir yolculuğa davet ediyor.

Anadolu’dan Gürcistan’a ve oradan Karadeniz’in tüm zengin coğrafyasına uzanan Altan Civelek'in Pasaj Müzik etiketli ilk solo albümü "Karayel"de 15 farklı şarkı yer alıyor. Güçlü yorumu ile kendisine geniş bir dinleyici kitlesi edinmeyi başaran Altan Civelek, "Karayel" de yer alan yedi şarkının söz ve müziğine kendi imza attı.

Yaşar Baydemir, Ebral Aydın, İlknur Yakupoğlu, Fatih Sultan Kar, Salih Yılmaz, Deniz Küçükakyüz, Gela Daiauri, Erkan Ketenci, Engin Alptekin, Ayhan Alptekin gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserlerinin bulunduğu albümün; mix ve mastering'ini Efe Arkman ve Efe Demiryoğuran, düzenlemelerini Onur Gügül yaptı.

Etnik yapısı ile Karadeniz müziğinin çeşitli lezzetlerinin yer aldığı albümün içeriğini oluşturan özgün ve anonim şarkılar, her kesimden müzik dinleyicisinin zevkine hitap ediyor.

 "Deniz Gözlüm" ve "Karaduman" İlk Defa "Karayel" Albümünde!!!

Altan Civelek'in, 2003 yılında hem anonim, hem de kendi derlediği, kendi bestelerinden ve bir iki farklı şarkıdan oluşan demo da yer alan "Deniz Gözlüm", "Karaduman" internet kullanıcılarının çok az olduğu dönemde milyonlarca tıklanarak geniş kitlelerin sevdiği şarkılar haline geldi. Bu şarkılar ilk defa sahibinin sesinden "Karayel" albümünde yer alarak dinleyicisi ile buluştu.Artvin Hopa doğumlu olan Altan Civelek müziğe çok küçük yaşlarda, müzisyen olan babası ve amcalarının yanında org çalıp şarkılar söyleyerek başladı. 9 yaşından 19 yaşına kadar Rize'nin Ardeşen ilçesinde yaşayan Civelek, ana dilinin Hemşince olması, Lazca konuşulan Ardeşen de yaşamış olması, onun farklı dillerde de türküler söylemesine vesile oldu. 12 yaşında memleket düğünlerinde sahne alması Altan Civelek'i, yörenin etnik kimliğine uygun olarak yöresel türkülere yönelmesine sebep oldu. Aile büyüklerinin yayla kültürüne sahip olmaları, onlarla birlikte yaylacılık dönemlerinde vakit geçirmiş olması özellikle yöre türkülerinin anonim eserlerini derlemesinde etkin bir rol oynadı. 1993 yılında Ankara'ya yaşamaya başlayıp, sahne çalışmalarına devam etti.