Erdoğan'a Hakaretten Yargılanan Metin Akpınar Hakkındaki Adli Kontrol Kararı Kaldırıldı

Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen adli kontrol kararı kaldırıldı.

GEZEN VE AKPINAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında konuk olduğu Halk TV'deki bir programda yaptığı açıklamaları üzerine soruşturma başlatmıştı.

ADLİ KONTROL KAPSAMINDA SERBEST BIRAKILDILAR
Soruşturma kapsamında polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na gelen Müjdat Gezen "Cumhurbaşkanı'na hakaret", Metin Akpınar ise "halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik" ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlarından sevk edildiği Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

MÜJDAT GEZEN HAKKINDA VERİLEN KARAR KALDIRILMIŞTI
Daha önce de Gezen hakkında verilen karar kaldırılmıştı. Gezen'in avukatı Celal Ülgen, konuya ilişkin olarak yaptığı paylaşımda, "Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda Müjdat Gezenin Adli kontrol kararını kaldırdı. Yani artık Müjdat Gezen karakola imza vermeye gitmeyecek." ifadelerini kullanmıştı.