Fatih Terim, İstifasını İsteyen Rüştü Reçber'i Ti'ye Aldı

Fatih Terim, kendisini istifaya davet eden Rüştü Reçber'i ti'ye aldı, "Günlük hayatında kullandığın kelime sayısının fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim." dedi.

 

"Türk Milli Takımı Futbol Direktörü Fatih Terim, Alaçatı'daki kebapçı baskınıyla ilgili yazım üzerine dün bir mektup yolladı. Cevap hakkına saygı gereği, Fatih Terim'in bana ve yöneticilerime gönderdiği, 'Sevgili Rüştü' diye başlayıp hakaret dolu satırlarla devam eden bu tarihi mektubu bugün köşemde noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyorum. Yarın da benim Fatih Terim'e vereceğim yanıtı Hürriyet'te okuyacaksınız.

İşte Fatih Terim'in mektubu...

"SANIRIM BAĞLI OLDUĞUN YÖNETİCİLERİN BU AKICILIKTAN MEMNUNDUR"

'Sevgili Rüştü, bugün Hürriyet Gazetesi'nde engin futbol bilgin ile vizyonun, kıymetli tespit ve yorumlarınla süslediğin köşeni okudum.

Türkiye'nin amiral gemisi olan Hürriyet'te köşe sahibi olmanın öncesinde seni yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığın kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim. Sanırım bağlı olduğun yöneticilerin de bu akıcılıktan ve zengin ifade biçiminden memnundur.

"KİM VE NASIL BİRİ OLDUĞUNU BİLİYORUM"
Sana dair hatıralarımda iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; bunların bir kısmında sana olan destek ve yardımlarımı, bir kısmında sadece bende kalması gereken anların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kısaca aslında kim ve nasıl biri olduğunu biliyorum.

"VEFADAN ANLAMAZ TAVIRLARIN HEP İÇİNDE MİYDİ?"
Bilmediğim ise köşende kimin kalemiyle yazdığın, sana kalemini ve aklını ödünç verenlerle birlikte ne tür beklenti ve menfaatlerinin olduğu ve daha önemlisi kıymet bilmez, vefadan anlamaz bu tavırların aslında içinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği. Belli ki hayat seni yormuş ve yıpratmış Rüştü. Belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamın da yok. Veya bilerek yada bilmeyerek bir yara açıldı sende ve sürekli kanatılıyor.

"SAHADAKİ ÖRNEK FUTBOLCULUK MODELLİĞİNİ BOZMA"
Üzülme Rüştü. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler. Sen, seni sen yapan değerlerinden vazgeçme. Kendinden başka kimseye güvenip yola çıkma, arkanı döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmek daha çok koyar adama. Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma.

"BENDEN YANA ENDİŞEN OLMASIN, SADECE HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIM"
Haa bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil 2-3 kez düşün. Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi. Benden yana endişen olmasın. Yazdıklarını ve niyetini ciddiye alacak ve yaygara çıkaracak değilim. Sadece hukuki süreci başlatacağım. Sevgilerimle.'"