Fatoş Kumru - Yanına Al

“MÜZİK HAYATIMIN ODAK NOKTASI”

Naşide Göktürk’ten Altay’a, Yıldız Tilbe’den Hakan Altun’a, Kutsi’den Fatih Ürek’e birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapan Fatoş Kumru; ilk albümü “Yanına Al” ile müzikseverlerle buluştu.Eflatun Müzik etiketiyle piyasaya çıkan 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan albümün aranjörlüğünü Sonay Yağız, Gökhan Doğanay ve Orhan Sancak yaptı. Gülşah Tütüncü, Burak Buluç, Selahattin Sarıkaya ve Polat Altunbaş imzası taşıyan eserlerin yer aldığı “Yanına Al” isimli albümün ilk klibi Gürcan Keltek yönetmenliğinde “Hem Nalına, Hem Mıhına” adlı şarkıya Kaş’da çekildi.

1987 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğan Fatoş Kumru, eğitimine Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı’nda devam ediyor.

Ayla Algan Ekol Drama Kamera Oyunculuk Bölümü’nü bitiren Fatoş Kumru, ilk albümü “Yanına Al” ile müzikseverlerle buluşmasının heyecanını şu sözlerle ifade etti: “Profesyonel olarak 9 yıldır müzik hayatımı devam ettiriyorum. Bu süreçte albüm çalışmalarımı da titizlikle yürüttüm. Müzik hayatımın odak noktası. Keyifle dinlenebilecek bir albüm oluşturmak en büyük hayalimdi. Göz bebeğim dediğim bu ilk albümümle piyasaya çıkalı çok kısa bir süre olmasına rağmen müzikseverlerle güzel bir bağ oluşturduğumuzu düşünüyorum, çok güzel tepkiler alıyoruz. Bu durum da beni çok heyecanlandırıyor.”