Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu, okuyamayan kız çocukları için hazırladığı "Onlar'ın Öyküsü" kitabı, En Çok Satanlar arasında

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu, okuyamayan kız çocukları için birbirinden ünlü isimlerin yazdıkları hikayeleri "Onlar'ın Öyküsü" kitabına büyük ilgi

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu'nun İnkilap Yayınevi'nden çıkan kitabında 12 ünlü isim, kız çocuklarının okumasına destek vermek amacıyla yazdıkları öykülerle yer aldılar. Onlar’ın Öyküsü kitap tanıtımı ünlü isimlerin katılımıyla dikkat çekmişti.

Çırağan Sarayı’nın tüm ihtişamıyla birleşen ev sahipliğinde gerçekleşen ve satışından elde edilecek geliri okuyamayan kız çocuklarına aktarılacak Onlar’ın Öyküsü kitap tanıtımına sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de katılarak büyük ilgi gösterdi.

Ajda Pekkan, Monik İpekel, Nebahat Çehre ve Şükran Ovalı’ nın yazdıkları öyküler hakkında bilgiler paylaştığı tanıtımda aralarında; Burcu Kara, Çiğdem Batur, Demet Şener, Ebru Şallı, Funda Arar, Hatice Şendil, Merve Boluğur, Revna Demirören Şeyda Coşkun, Gülay Kamaz ve Zeynep Beşerler’ inde olduğu iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler de katılarak tam destek verdiler.

Ömür Sabuncuoğlu ise ‘Canım Ağabeyim’ adlı öyküsünde kız çocuklarına karamsarlıktan kurtularak kendi yazgıları için mücadele çağrısında bulundu. Kitabın satışından elde edilecek gelir ise Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile kız çocuklarının eğitimine destek için kullanılacak.