İmza İçin İstanbul'a Gelen Kameni, Fenerbahçe'nin İlk tarihindeki ilk Afrikalı kaleci oldu.

Fenerbahçe'nin prensipte anlaştığı Kamerunlu kaleci Idriss Kameni, İstanbul'a geldi. Kameni, Fenerbahçe'nin tarihindeki ilk Afrikalı kaleci oldu.

Carlos Kameni, Fenerbahçe için  İstanbul'a geldi! Fenerbahçe'nin prensipte kendisi ve takımı Malaga CF ile anlaşmaya vardığı Kamerunlu file bekçisi Idriss Carlos Kameni, akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. Idriss Carlos Kameni'yi taşıyan uçak, saat 18.30 sularında Atatürk Havalimanı'na indi. Kameni, Fenerbahçe atkısıyla da objektiflere poz verdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Carlos Kameni'nin transferi için yapılan görüşmeler sonucunda prensip anlaşmasına varıldığı duyuruldu.

33 yaşındaki Kamerunlu kaleci, sağlık kontrollerinden geçtikten sonra resmi sözleşmenin altına imza atacak.

FENERBAHÇE'NİN KAMENİ AÇIKLAMASI
"Kulübümüz, profesyonel futbolcu Idriss Carlos Kameni ve takımı Malaga CF ile yaptığı görüşmeler sonucu kulübümüze transferi konusunda prensip anlaşmasına varmıştır.

Idriss Carlos Kameni, 04 Temmuz Salı günü İstanbul'a gelecektir ve görüşmelere burada devam edilecektir.

FENERBAHÇE TARİHİNDEKİ İLK AFRİKALI KALECİ

kameni  istanbul ile ilgili görsel sonucu

Fenerbahçe'nin transferi için kulübü ve kendisiyle prensip anlaşmasına vardığı Kamerunlu kaleci Carlos Kameni, sarı-lacivertli takımın tarihindeki ilk Afrikalı file bekçisi olacak.

Kalesini genelde Türk kalecilere teslim eden sarı-lacivertliler, son 2 sezondur kadroda en az bir yabancı file bekçisi bulunduruyor. Geride kalan iki sezonda Porto'dan Brezilyalı Fabiano Ribeiro'yu kiralayan Fenerbahçe, bu sezon da Volkan Demirel'le rekabete girmesi için tecrübeli isim Kameni'yi kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Sarı-lacivertli kulübün tarihinde bugüne dek Yugoslavya'dan 3, Almanya'dan 2, Romanya ve Brezilya'dan ise birer kaleci forma giydi. Afrika'dan ilk kez kaleci transferi yapacak sarı-lacivertlilerde Kameni, kulübün 8. yabancı file bekçisi unvanını alacak.