İstanbul gecelerinde yeni soluk; People... - BabaKuş - Magazin ve Haber

İstanbul gecelerinde yeni soluk; People...

Yüksel Balık keyfi Boğaz'da...

Yazar: Gülşah Çınar | Yazar'ın önceki yazıları

Jüpiter Group yeme içme sektöründe son zamanlarda en başarılı ekip olma yolunda hızla ilerliyor. Her sezon yeni trend mekanlar açmaya başladı ve artık bizler de acaba şimdi ne açacak diye bekler olduk. Yine en son açtığı mekanlardan People ile sektöre yine adından söz ettirmeye başladı.

Taksim'deki Ceylan İntercontinantal Otel’in giriş bölümünde daha önce Flamingo ve Eden olarak hizmet veren ve gitmekten çok büyük keyif aldığım zamanın en popüler mekanlarının yerine açılan People İstanbul gecelerine yeni bir soluk getirdi diyebilirim.

Mekan iki farklı bölümden oluşuyor. İç mekan ve bahçeden oluşan bu iki bölümün konseptleri de çok farklı. ‘People’ın iç mekanında, uygulanan klasik ve zamansız dekorasyon tarzıyla Londra’nın ünlü müzikhollerinin havası yaratıldı. Zeminde şık mermerler, duvarlarda ve tavanlarda koyu renk lambrilerin kullanıldığı mekan, özel tasarım sandalyeler, chester koltuklar ve artık Jüpiter Grup’un imzası haline gelen altın ve pirinç detaylarla süslü.
ceylan otel people ile ilgili görsel sonucuceylan otel people ile ilgili görsel sonucu

People’ın iç mekanında haftanın her günü Nükhet Duru, Cenk Eren, Mehmet Erdem, Selen Servi ve Barbaros canlı performanslar sergiliyor. Sezon boyunca her hafta kendi günlerinde sahneye çıkan ünlü şarkıcılar, People’a özel bir repertuarla İstanbulluları eğlendiriyor.

Bu isimlere yakında her hafta başka yeni ünlü isimler eklenecekmiş. Merakla kimlerin çıkacağını bekliyoruz.

People'ın mutfağını dünya mutfağı olarak adlandırabiliriz. Müzikten ziyade yemekte de oldukça iddialılar. Taze Enginarlı Kuşkonmaz Salata’dan Karadisli Kabak Mücver’e, ‘İtalyan Yabani Mantarlı Risotto’dan ‘Gerdanlı Pide’ye, ‘Dinlendirilmiş Antrikot’tan ‘Izgara İskenderun Karidesi’ne, ‘Cevizli Tel Kadayıf’tan ‘Kestaneli Sufle’ye kadar bir çok alternatif bulunuyor.

Bu durumda İstanbul’un en yeni gözde canlı müzik mekanı People'a aramıza hoşgeldin diyebiliriz.

Yüksel Balık keyfi Boğaz'da...
En sevdiğim, iş disiplinine hayran olduğum işletmecilerden biridir Yüksel Karakış... O kadar uzun zamandır tanıyorum ki kendisini hayalini gerçekleştirmesine en az kendisi kadar sevindim diyebilirim.

Yeşilköy'de iki mekanıyla hizmet veren Yüksel Bey'in hep hayaliydi Boğaz'da mekan açmak! Çok uzun zamandır yer bakıyordu ve nihayet o kaliteli markasını Tarabya'yla taçlandırdı.
boğazda yüksel balık ile ilgili görsel sonucuboğazda yüksel balık ile ilgili görsel sonucu
Lezzet anlamında Tarabya'da yeni bir rüzgar esmesine hazır olun derim. Çünkü kolay kolay bulamayacağınız özel lezzetler var Yüksel Balık'ın menüsünde. Benden söylemesi dükkandan memnun ayrılmama şansınız yok.

Lezzetiniz bol olsun efendim...
Gülşah Çınar

twitter     : @gulsahkav
Instagra : @gulsahcinarrrr