İstanbul’a yeni soluk RUBY

Kahvaltının adresi Telli Cafe

Yazar: Gülşah Çınar | Yazar'ın önceki yazıları

İstanbul’a yeni soluk RUBY...
İstanbul gece hayatı, yeni bir mekâna kavuştu: Doğuş Dream Grubu'nun kapattığı Ortaköy'deki Anjelique;‘Ruby’ adıyla, Reina’nın eski işletmecisi, ortağı Ali-Erkan Ünal kardeşler ve Karaköy Goya’nın sahibi Çağın Keskin ortaklığında yeniden açıldı.

Temmuz ayında kapılarını açan mekân, kısa zamanda İstanbul’un‘en’leri arasında yerini aldı ve İstanbulluların yeni gözdesi oldu.Özellikle yazın, İstanbul’daki eğlence hayatının sessizliğine ses getiren Ruby, kış sezonunda da hareketli geçeceğe benziyor.

ruby ortaköy ile ilgili görsel sonucu
İlgili resim

Mekândan bahsetmem gerekirse, öncelikle içeriye girer girmez muhteşem bir boğaz manzarasıyla karşılaşacağınızı belirtmek gerek. Özellikle gün batımında içerideki palmiyeler ve beyaz masalar, Ege ve Akdeniz esintileri hissettiriyor misafirlerine… Siz yemeğinizi yerken, içkinizi yudumlarken çalan canlı Latin müziği, Latin rüzgârı estiriyor mekânda.Bence aralardaki canlı müzik, çok doğru bir tercih olmuş.

Mekân akşamüstü saatlerinde müşterilerine kapılarını açıyor. Akşamüstü barı, daha sonra restoranı, daha sonra da kulübüyle geceye devam ediyor.Akdeniz ve dünya mutfağıyla misafirlerine eşsiz lezzetler sunuyorlar ve yemek konusunda da oldukça iddialılar.Şimdiden yeme, içme ve eğlence sektörüne hayırlı olsun diyelim.

Birde sizlere salaş ve benim için önceliği kahvaltı olan bir mekandan bahsetmek istiyorum; Sarıyer Telli Baba’da olan Telli Cafe.Burası yıllardır Sarıyer’de Ahmet Hüseyin Pınar tarafından işletilen salaş samimi ve en taze lezzetleri bulabileceğiniz sıcacık bir mekân.Ağırlıkla Karadeniz kahvaltısı lezzeti sunuyor. Çay, demliğiyle masanıza geliyor ve tüm ürünleri, yöresine özel bölgelerden getiriliyor. Taze el yapımı reçeli, kaymağı ve Karadeniz kuymağı en favorilerden… Tabi, bunun yanında Telli Baba’ya gidip dua etmeyide unutmayın derim.Hem huzur bulabileceğiniz türbenin, hem de boğazın kıyısında Telli Cafe.

telli cafe ile ilgili görsel sonucutelli cafe ile ilgili görsel sonucu

Gülşah Çınar
twitter: @gulsahkav