Mustafa Sandal'dan "Altın Kelebek" İsyanı

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, bir medya kuruluşunun, şampuan firmasıyla birlikte düzenlediği yarışmada, izinsiz olarak fotoğrafının ve isminin kullanılmasına sosyal medya hesabından isyan ederek, "Sanatçıların sömürüldüğü kanaatindeyim." dedi.

Geçtiğimiz günlerde eşinden boşanan ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, bir medya kuruluşunun, şampuan firmasıyla birlikte düzenlediği yarışmada, izinsiz olarak fotoğrafının ve isminin kullanılmasına sosyal medya hesabından isyan etti. Sandal, "Sanatçıların sömürüldüğü kanaatindeyim." dedi.

"BENİ ADAY LİSTESİNDEN ÇIKARMALARINI RİCA EDİYORUM"
Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ulusal bir gazetenin düzenlediği ödül töreninin halk oylaması, son birkaç yıldır bir şampuan firmasının sponsorluğunda, o ticari kurumun adıyla açılan web sitesinde yapılmakta ve biz sanatçıların isimleri o firmanın logosu altında iznimiz olmadan yayınlanmaktadır. İki kurumun ticari anlaşması neticesinde "sanatçıların sömürüldüğü" kanaatindeyim. İsmimin ve markamın, bir başka markanın adının altında şahsımdan herhangi bir muvafakatname alınmadan geçmesini doğru bulmamaktayım. İlgili kurumlardan 3 kategorideki adaylığımı iptal etmelerini talep ediyorum. Buradaki hassasiyetimiz; her biri ayrı bir marka değeri olan sanatçıların izinsiz ve bedelsiz olarak ticari bir kuruluşun reklam kampanyasının içine sokulmasının etik olmamasıdır. Dünyanın hiçbir ülkesinde ticari bir kuruluşun reklam kampanyası kapsamında bir sanatçının kendi eseriyle ilgili ödüllendirilme bahanesiyle o logoya bedelsiz ve izinsiz hizmet ettirildiği görülmemiştir! Bahsi geçen kurumların beni aday listesinden çıkarmalarını rica ediyorum." dedi.

CEM YILMAZ VE MELTEM CUMBUL DESTEK VERDİ
Mustafa Sandal'ın paylaşımının ardından Meltem Cumbul ve Cem Yılmaz'dan da destek geldi. Cem Yılmaz ve Meltem Cumbul Mustafa Sandal'ın paylaşımını beğendi.