Mutlu evliliğin sırrı nedir ? Babakuş yazarı Sibel Savaş'ın yeni yazısı için tıklayın...

Yazar: Sibel Savaş | Yazar'ın önceki yazıları

Bana sosyal medyadan sürekli okuyucularımdan mailler gelir. Yataktaki kraliçe, Evlendin kendini salıverme gibi kadınlara yönelik kitaplar yazınca, yandım Sibel bacı, yetiş, evliliğimi kurtar diyen çok kişi oluyor. Hadi bugün de köşemde, bence evliliğin 10 sırrını açıklayayım.

Bu fırsatta bu hafta evlenen canım Pınarcım ve sevgili eşi Mehmet Çiloğluna hayat boyu mutluluklar dilerim. Sizde aman okumadan geçmeyin bu  10 önemli kuralı.

Buyrun...

10 adet önemli kural.

1- Adamın ota boka her konu için başının etini yemeyin. Azıcık rahat olun, rahat ettirin. Geçmişi geçmişte bırakın. Zırt pırt açmayın. Her şeyi eleştirmeyin. Eğer eleştirmeye çok meraklıysanız, jüri üyesi, sinema eleştirmeni falan olun. Ama adamla uğraşıp durmayın.
 

2- Kendinize bakın. Az çok adam neden hoşlanır, tipi nedir biliyorsunuz. O zaman her zaman size hayranlıkla bakmasını sağlayın. Güzel gözükeceğim diye abartıp, düğüne hazırlanır gibi değil, 100 saat harcasanız bile doğal gözükmeye çalışın.

3- Aman ben yemek yapamam, makarna bile pişiremem diye salak salak ortada gezmek yerine, oturun yemek yapmayı öğrenin. Kalbe giden yolların hepsi Allah tan mideden geçmiyor sadece ama midenin de rolü büyük unutmayın.

yataktaki kraliçe sibel savaş ile ilgili görsel sonucu

4- Seks hayatının önemli bir konu olduğunu unutma. Ne bu konuda Kezban ayaklarına yat, ne Pamela Anderson olmaya çabala. Orta yolu bul. Seksten hem kendin zevk al, hem aldır.
 

5- En iyi arkadaşına bile söyleyemediği şeyleri size söyleyebilsin. Yakın olun kocanıza. Arkadaş olun, Şefkatle yaklaşın. Başkası değil, siz sırdaşı ve en yakın arkadaşı olun.
 

6- Malum erkekler biraz odun. O yüzden biraz işlemek gerekiyor. Doğum günü, özel günlerde ne alacağını bilemiyor olabilir. E buda sizi sonunda çok sinirlendirebilir. O yüzden bu özel günlere yakın zamanlarda başlayın ince ince ‘ aaa aşkım, baksana ne güzel saat.’ Aaa hayatım bak bu kolye çok nefis. ‘ seklinde söylenmeye.. Ama çok alternatif te vermeyin. Adamın kafası karışmasın.
 

7- Ortak zevkleriniz olsun. Artık beraber spora mı gidersiniz yada dünya yı mı gezersiniz bilmem ama beraber keyifli vakit geçireceğiniz bir uğraşınız olsun.
 

8- Sevginizi gösterin. Saçma gururlar yapmayın. Kasmayın.Karşınızda ki sonuçta hayat arkadaşınız, biricik aşkınız. Ona karşı kaybetseniz ne olur ? Kazanan yine ilişkiniz, yine siz olursunuz.
 

9- Dünyada en çok ona değer verin. Yok o arkadaş peşinde, yok bu dost peşinde koşmayın. Dünyada en değerli şeyin aile olduğunu unutmayın. Kaç arkadaş gelir geçer ama koca bir tane.
 

10- Beraber bol bol gülün. Eğlenin. Saçma salak şeyler bile olsa eğer siz bundan mutluysanız gülün, eğlenin. Hayat güldükçe çoğalır.

Bir kere geliyoruz kızlar şu hayata...Boş kasıntı işler ile geçirmeyelim. O kadar naz, kapris, oyunun kimseye faydası yok. Seviyorsan söyle, göster, değerli olduğu, sevilmeye layık olduğunu hep göster.

Ve öfff Sibel ya, ne zor bu işler, ne meşakkatli diye düşünüyorsanız doğrudur. Ama yoktan, çok olmuyor. Hayat bir çocuk bahçesi değil ama hayatı kurallarına göre oynamak gerekiyor..

 

İyi oyunlar, sibel