Müzik Dünyasının yeni sesi Sibel Sui, yeni çalışmasında ünlü isimlerle çalıştı

Kutsi'nin şarkısında birlikte düet yaptılar...

1972 Yılında Bursa-Gemlikte doğmuştur.İlk ve ortaokulu İstanbul Heybeli Ada'da bitirdikten sonra, Lise ve Üniversiteyi İzmir Devlet Türk Müziği Konservatuarın da tamamlamıştır. Konservatuar okuduğu yıllarda Mısırlı Udiİbrahim Efendinin hayatı ve eserlerini araştıran bir tez hazırlayarak kitap haline getirerek Ege'de Yetişen Müzikçiler Ansiklopedisinde yerini almıştır. Türk musikisi nazariyatıyla ilgili ses dizileri ve makamlarıyla yakından ilgilenmiş çeşitli araştırmalar yapmıştır.

sibel sui kutsi ile ilgili görsel sonucu

Sn.Avni Anıl , Sn.Kutlu Payaslı , Sn.Akın Özkan , Sn.Onur Akdoğu 'dan musiki nazariyat ve repertuar dersleri almıştır. 1995 Yılında bilgi ve birikimlerini paylaşmak ve Türk müziğine yeni ışıklar kazandırmak için Müzik Öğretmenliğine de başlayan Sibel Sui 2016 yılında Ünlü Menejer "Hasan Basri Sarıkaya" ile tanıştıktan sonra İstanbul'da yaşamaya başlamıştır. Sibel Sui ; Ünlü Menejer "Hasan Basri Sarıkaya" ile bir sene süren yoğun çalışmalar neticesinde aranjörlüğünü müzik dünyasında ekol olmuş Selim Çaldıran ve Suat Aydoğan yaptığı "AKALIM GECELERE" adlı albümünü Seyhan Müzik Dağıtım aracılığıyla çıkarmıştır....

Bu albümde söz ve müziği ünlü sanatçı "KUTSİ" ye ait olan "SON VEDA" da yer almaktadır. "KUTSİ" ve "SİBEL SUİ" nin yaptığı düet sözleri ve müziğiyle çok dikkat çekmektedir.