Niran Ünsal'dan Bir İlk

İşaret Dili ile Anlatılan İlk Şarkı: “Vay”

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan “VAY” adlı şarkıyı yeni bir anlayışla yeniden hayata geçiren Niran Ünsal,  “VAY” isimli teklisi ile dinleyicilerine yeniden merhaba dedi. Şarkının stüdyo kaydı profesyonel bir ekip eşliğinde sahnede çalınıp söyleniyormuş gibi Babajım stüdyolarında kaydedildi.

Niran Ünsal, hem müzikal açıdan hem de klip ayağında müzik sektörünün ilgisini çekecek farklı bir projeye imza attı. “Vay” adlı klip projesinin kreatif direktörlüğünü eski dostu Tude Berberoğlu üstlendi. Türkiye’de ilk defa işaret dili ile bir klip çekildi. Böylelikle Türkiye’ de aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış oldu. Son 1 yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz pandemi sürecini ele alan klip,  çok konuşulacak gibi. Ünlü şarkıcı, besteci ve söz yazarı Niran Ünsal, “Bu projenin hayata geçmesine vesile olan kıymetli arkadaşım ve dostum Emel Müftüoğlu’na ve başımın tacı gönlümün ilacı Sezen Aksu’ya ne kadar teşekkür etsem az. Ben de bu değerli projenin sevilmesi ve beğenilmesi için var gücümle ve büyük bir titizlikle çalıştım” dedi.


“Türkiye’de Bir İlke İmza Attık”
Projenin farklı olması ve beğenilmesi için büyük bir titizlikle çalıştığını söyleyen ünlü şarkıcı, besteci ve söz yazarı Niran Ünsal, “Klip sürecinde bana şarkının işaret dili ile nasıl anlatılacağını öğreten Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu eski başkanı Ercüment Tanrıverdi, eşi Seçil Tanrıverdi ve Murat Dokumacı’ya teşekkür ediyorum.  Türkiye’de Sezen Aksu bestesi yorumlayan ve klibi çeken birçok farklı müzisyen olmuştur. Fakat ben farklı bir şeyler yapmalıydım. Sanıyorum elbirliği ile güzel bir iş başardık. Dilerim çok sevilir ve beğenilir. Başta yapımcım İbrahim Gugu’ya ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ve iyi niyet dileklerimle” dedi.