Sınıra Giden Erdoğan'a ve Sanatçılara Hakaret Eden Kılıçdaroğlu'na Hükümetten Sert Tepki

Hatay'daki sınır karakolunu ziyaret eden Erdoğan'a ve sanatçılara hakaret eden Kılıçdaroğlu'na hükümetten sert tepki: Akılda, fikirde bir fukaralığı var. Afrin'de Türkiye'nin elde ettiği başarıdan rahatsız.

 

 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bozdağ, " Kılıçdaroğlu'nun akılda, fikirde bir fukaralığı var. Kılıçdaroğlu, Afrin'de Türkiye'nin elde ettiği başarıdan rahatsız. Bu başarı Kılıçdaroğlu'nun ayarlarını da bozmuş." diye konuştu.

Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

KILIÇDAROĞLU'NUN SANATÇILARA TEPKİSİ

Kılıçdaroğlu siyasetin seviyesini çok düşürdü. Akıl fukarası olan kişinin tek sermayesi küfür ve hakaret olur. Kılıçdaroğlu'nun akılda, fikirde bir fukaralığı var. Kılıçdaroğlu, Afrin'de Türkiye'nin elde ettiği başarıdan rahatsız. Bu başarı Kılıçdaroğlu'nun ayarlarını da bozmuş. Cumhurbaşkanımız sınır bölgesine ilk kez gitmiyor. O zaman da askeri kıyafet giymişti. O zaman tepki göstermedi bu kez Cumhurbaşkanımıza ve yanındaki sanatçılara ahlaksızca, densizce hakaretlerde bulunuyor. O CHP'ye büyük bir haksızlık da yapıyor. CHP'nin yerlerde sürünmesinin nedeni yerde sürünen ahlaktan da kaynaklanıyor. Başkomutan asker elbisesini giyemez mi? Giyer. Niye rahatsız oluyorsun, onur duymuyorsun. Teröre mücadelesinde askerimizin yanındayız diyorlar. Bu teşekkürü hak eden bir davranıştır. Ben beklerdim ki bir kamuflaj da o giysin. Mehmetçiğe destek, moral versin. Bunlar FETÖ'nün DEAŞ'a silah vs. yardımı yapılıyor haberleri, iftiraları atıldığı zaman o zaman milletvekilleri gittiler oraya.

"KILIÇDAROĞLU'NUN TAM DA KENDİSİNE AİT BİR REZİLLİK"

TSK büyük bir başarı elde etmiş, sanatçılarımıza büyük bir saygısızlık yaptı. Bu rezillik, Kılıçdaroğlu'nun tam da kendisine ait bir rezilliktir. Şehitlerimizin manevi açıdan istismarını yapıyor. "Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim, şehitler ölmez vatan bölünmez lafından tiksindiğim kadar" diyor Parti Meclisi'nden birisi. İstanbul İl Başkanı yaptı. Devlete seri katil diyen birini İstanbul'a il başkanı yaptı. Kılıçdaroğlu'nun gözünde gerçek sanatçı kim? Benim gördüğüm, Cumhurbaşkanımızdan ya da AK Parti'den nefret edecek. PKK, FETÖ, DHKP-C lehine açıklamalar yapabilecek. Mehmetçik teröristleri imha ederken bildiri yayınlayacak, teröristlere hiç laf etmeyecek. Bunları içine sindirecek, o zaman bunlar gerçek sanatçı. Ya da Gezi hadisesinde olduğu gibi yakacak, yıkacak, onları destekliyorsanız gerçek sanatçı.

ünlüler hatay ile ilgili görsel sonucu
ünlüler hatay ile ilgili görsel sonucu