Türkiye genelinde 27 şubesi ile güzelliğin altını çizmeye devam eden cemiyet ve iş hayatının ünlü ismi Emsal Doğan kendi adını taşıyan Academy’de genç kızlara geleceğin mesleğinin kapılarını açıyor.

BAKANLIK DESTEĞİ İLE YETİŞTİRME YURDUNDA YETİŞEN GENÇ KIZLARIMIZA GÜVENLİ BİR GELECEK

Emsal Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteği ile Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalmakta olan 16 – 18 yaş arası genç kızlara estetisyenlik kursları vermek için eğitimlere başlanıyor.

18 yaş itibariyle yetiştirme yurtlarından ayrılmak zorunda kalan kızların yurtlardan çıktıktan sonra diplomalı estetisyen olarak hayata atılmaları isteyenlerin ise Emsal Doğan Güzellik Merkezlerinde estetisyen olarak işe başlayacaklarını söyleyen Emsal Doğan “Çeşitli nedenlerden dolayı Çocuk Esirgeme Kurumlarında büyümek zorunda kalan genç kızlarımızı yaşları 18’e geldiğinde buralardan ayrılmak zorunda kalıyorlar. Projemizi bakanlığa sunduk ve büyük destek gördük. 16 – 18 yaş arası genç kızlarımızı Emsal Doğan Academy’de eğiterek meslek sahibi yapacağız. Bu kızlarımızı isterlerse bizimle isterlerse diplomalı estetisyen olarak istedikleri bir güzellik merkezinde çalışarak hem kendi ekonomilerini kazanacaklar hem de meslek sahibi olacaklar” dedi.

Pilot eğitim olarak İstanbul’da ilk eğitimlere başlanacağı ve bunun içinde Kasımpaşa Çocuk Esirgeme kurumu ile görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Emsal Doğan “belki çocuklukları talihsizlikler içinde geçen bu kızlarımızın 18 yaş itibariyle meslek sahibi olmalarını hedefliyoruz. Projemizi ilerleyen aylarda şubelerimizin olduğu her yerde hayata geçireceğiz”” dedi.