Ünlü şarkıcı Sinan Özen'in kızı Neva’dan haber var! ‘Araftayız diyebiliriz…’

Şarkıcı Sinan Özen ve eşi Burcu Kartal ,  geçtiğimiz Şubat ayında ikiz bebeklerini kucağına almış fakat kız bebekleri Neva bağırsak rahatsızlığından hastanede tedavi altına alınmış ve 5 kez ameliyat geçirmişti. Sinan Özen   minik Neva’nın doktorları Pr.Dr. Ferhat Çekmez, Pr.Dr. Burak Tander, ve Dr. Baran Cengiz Arcagöz ile birlikte son durumu açıklamak üzere Altunizade Acıbadem hastanesinde kameraların karşısına geçti. 

Minik Neva’nın son durumunu açıklama üzere basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çocuk cerrahı Pr.Dr. Burak Tander “ Biliyorsunuz Neva bebeğimizin büyük bir rahatsızlığı var. Bu rahatsızlık az rastlanılan bağırsak rahatsızlığı ve ne yazık ki bağırsakları çalışmıyor ve birkaç ameliyat geçirmesi gerekti. Bu ameliyatların 2 tanesinde ne yazık ki bağırsak delinmesinden dolayı acil olarak ameliyat etmek zorunda kaldık. Bu rahatsızlığın modern tıp kesin tedavisini bilmiyor ancak modern tıp’ bın bir değil değişik tedavi yöntemleri var ve biz o tedavilerin tamamını uyguluyoruz. Ne mutlu ki ülkemiz ve kurumumuz bu yöntemlerde etkin ve ehiller. Biz büyük bir ekibiz ve ekibimizin her bir ferdi çok büyük çaba gösteriyorlar bu ekibin ayrılmaz parçaları tabi ki Neva’nın anne ve babası inanılmaz dirayetli, sabırlı ve işbirlikçi şekilde bilim insanlarına yardımcı oluyorlar eğer onlar olmasaydı bu noktalara gelemezdik kendilerine huzurlarınızda minnettar olduğumu söylemek isterim. Neva bebek müthiş güçlü bir bebek , bizde onun bu çabalarına karşılık umudumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz.   

Doktorların açıklamalarından sonra kameralar karşısına geçen Sinan Özen , kızı Neva Bebek için duygularını basın mensupları ile paylaştı Özen “Kıymetli basın mensupları

Neva'nın hastalığı ile ilgilendiğimiz bu süreçte,  gerek yakın aile dostlarımız gerek sevenlerimiz gerekse siz değerli basın mensupları telefonla arayarak veya mesajlarınızla sürekli bize destek oldunuz. Bu yakın ilgi için sevenlerimizin duaları için herkese kendim, eşim ve bütün ailem adına sonsuz teşekkürler ediyorum. Son günlerde Neva'nın durumunu merak eden sevdiklerimizden gelen mesajlar ve televizyonlardan gelen röportaj ve program davetleri üzerine bu basın açıklamasını düzenleme kararı aldık. Bildiğiniz üzere ben prensip  olarak aile hayatımı genellikle ve mecbur kalmadıkça ekranlardan uzak tutarak sanat hayatımı devam ettirmeyi tercih ediyorum. Bu sebeple de Neva'nın sağlık durumuyla ilgili özel röportajlar yapmak veya programlara icabet etmektense merak eden sevdiklerimize en doğru bilgiyi verebilecek hocalarımızın kamuoyunu bilgilendirmelerinin daha doğru olacağını düşündük. Bu vesileyle programlarına davet eden yapımcı ve sunucu arkadaşlarımın beni anlayışla karşılayacaklarına inanıyor, nezaketleri için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca gecesini gündüzüne katarak kızımız Neva'nın tedavisiyle ilgilenen başta buradaki hocalarımız olmak üzere bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kızımız Neva’ya annesi ile birlikte masallar okuyarak destek olmaya çalışıyoruz , iletişimi çok kuvvetli bir bebek, bakışlarıyla bizlere herşeyi anlatıyor. Umarım en kısa zamanda sağlıcakla kucağımıza alıp evimize döneceğiz.” Dedi.