Yaşar'dan şarkı itirafı: "Artık öyle şarkı yazamıyorum. Sahneye odaklandım"

Yaşar, yeni ablümü “Şehir Yalnızlığı” ile Best FM’de Yasemin Şefik’in konuğu oldu. 90’lı yıllarda elinde gitar ile milyonları peşinden sürükleyen sanatçı bugünü hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Uzun zamandır albüm çıkarmayan Yaşar, “Albüm aslında iki yıl önce hazırdı. Ancak ülke olarak iyi dönemler yaşamadık. Bende öyle bir dönemde albüm çıkarmak istemedim. Milletin derdi başkaydı, o zaman o yaralara ilaç olmak zor olurdu.”

90’lı yıllardan bugüne kadar müzik severlerin ilgi odağı olan Yaşar, Yasemin Şefik’in “O zamandan bu zamana iyi para kazandın mı?” sorusu üzerine; “İyi para kazandım ama bir kaç ev-arsa yatırım dışında çalışmadan yaşabilecek bir paraya sahip değilim” dedi.

YAŞAR; “ARTIK ŞARKI YAZAMIYORUM”
Yasemin Şefik’in “Albümde neredeyse 9 şarkıyı Murat Güneş’ten almışsın. Şarkı yazmıyor musun artık?” sorusu üzerine Yaşar; “Eskiden o kadar iyi şarkılar yazdım ki, ne yazsam o yazdıklarım kadar iyi olmuyor. Onları geçemiyor. Artık öyle şarkı yazamıyorum. Sahneye odaklandım. Eskiden şarkı yazmaya odaklıydım. Murat ile harika bir uyumumuz oldu. O yazdı ben söyledim.” dedi.