Yavuz Bingöl'den MESAM açıklaması

MESAM bünyesinde hiçbir görevim yok

İktidara yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl, Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyum atanmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Bingöl, Bakanlığın genel kurula kadar "düzenleme" yaptığını söyleyerek bunun "kayyum" olarak anılmasından üzüntü duyduğunu ifade etti.

Bingöl ayrıca, MESAM bünyesinde hiçbir görevinin olmadığını söyledi.

Yavuz Bingöl'ün konuyla ilgili açıklaması şöyle:
"Benim de bağlı olduğum meslek birliği MESAM bünyesinde bir süredir eser sahipleri olarak eleştirdiğimiz ve düzelmesini istediğimiz bir çok konunun telafisi cihetine gidilmemesi, dikkate alınmaması ve düzeltilmemesi neticesinde bir çok eser sahibi tarafından Kültür Bakanlığı bilgilendirilmiş ve nihayetinde Bakanlık yeni olağan genel kurula kadar "geçici bir yönetim kurulu" düzenlemesi yapmıştır. Birçok sanatçının içinde yer aldığı bu "geçici" organla ilgili basında ağırlıkla adımın geçtiği ve "kayyum" olarak tanımlandığımı üzülerek gördüm. Kendi emeğimin ve haklarımın da temsil edildiği bir meslek birliğinin ahlaklı ve profesyonel bir çalışma tarzını benimsemesi konusundaki mücadeleme diğer meslekdaşlarımla birlikte elbette ben de devam edeceğim. Hakkımda kamuoyunda oluşturulan haksız ve mesnetsiz algı konusunda üzgün olduğumu belirterek, MESAM bünyesinde hiçbir görevimin olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarım."