Genç şarkıcı Adnan Orhan, ilk albümü ‘Senin Adın Aşk’ı BYM Music etiketiyle müzik severlerin beğenisine sundu.

Arabesk müziğe damga vurmaya hazırlanan Adnan Orhan, albümünün ilk klibini Yıldız Tilbe’nin ‘Emi’ şarkısına çekti.

İlk kez bir erkek tarafından seslendirilen ‘Emi’nin klibi Kemal Başbuğ yönetmenliğinde İstanbul’un Karaköy, Haliç, Galata, Nişantaşı gibi farklı semtlerinde iki günde çekildi. Kendine has yorumu ve tarzıyla şarkıya yeni bir soluk getiren Adnan Orhan; Albümdeki her şarkı için özenle hazırlandık. Ama büyük bir Yıldız Tilbe hayranı olarak çıkış şarkısı olarak ‘Emi’ yi seçtim, dedi.

Müziğe çok küçük yaşlarda başlayan yetenekli şarkıcı, 2008 yılında katıldığı Popstar Alaturka ve 2015 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışmalarındaki performansıyla isminden sıkça söz ettirmişti.

İbrahim Tatlıses'ten Destek
İbrahim Tatlıses, müzik piyasasında sağlam adımlarla ilerleyen Adnan Orhan’a destek verdi. Albümdeki şarkıları dinleyen Tatlıses, genç şarkıcıya tam not verdi.

Adnan Orhan'ın güzel bir sentez yakaladığı mini albümünde iki cover, dört yeni toplamda altı şarkı bulunuyor. Yıldız Tilbe’nin ‘Emi’ ile ‘Yürü Anca Gidersin’ şarkılarının coverlarının yanı sıra Selami Şahin’in yazıp bestelediği slow parça ‘Dur’ çok ses getireceğe benziyor.

Albüme adını veren ‘Senin Adın Aşk Yarim’ ve türkü formatlı ‘Urfalı Mısın’ isimli şarkıların sözleri Şenol Eşref, bestesi Yıldıray Mülayim'e ait.

Yusuf Bulut’un sözlerini yazdığı, Uğur Bayar bestesi ‘Formalite’ ise albümün hit olmaya aday şarkılarından.

Mehmet Tosunoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği albümün müzik direktörlüğünü usta müzisyen Namık Taşpınarlı ve Sendur Güzelel, aranjörlüğünü ise Emre Moğulkoç yaptı. Tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alan iddialı albüm iTunes Top 200 listesine bir numaradan giriş yaptı.