Romantik şarkıların sesi Ali KAL, yeni single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu

Özellikle sevenlerin, düğün hazırlığında olanların adeta dillerinden düşüremeyeceği İNŞALLAH adlı şarkı gerek müziği, gerek sözleri ile bu yazın şarkısı olma iddiasında! 

Müzikle çocukluk yaşlarında tanışan Ali KAL, enstrüman çalmaya klavye ve bağlama ile başlamıştır. Beste yapmak ve altyapı hazırlamaktan çok keyif almış ve işin mutfağında olmayı daha çok tercih etmiştir. Gitarla tanışması üniversite yıllarındadır. O döneme kadar klavye çalarak orkestralarda yer almıştır. Gitarla tanıştıktan kısa bir süre sonra gitarı sahnede icra etmeye başlamıştır.

Üniversite hayatı boyunca Djlik, gitaristlik, tonmaisterlik, solistlik, klavye çalmak gibi müzikle iç içe ama farklı alanlarda keyifli işler yapmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirmiştir. Sanatçı, 2000’li yıllardan bu yana farklı gruplar ve tarzlarda deneysel çalışmalar yaptı. İlk albümü, 2017 yılında poprock tarzında, birçoğu kendisine ait olan parçalarla 8 şarkılık RUHUM BENİM adlı albümdür.. 

Ali KAL, İNŞALLAH adlı romantik bir şarkıyla müzik dünyasına ve sevenlerine tekrar merhaba diyor. Sanatçı bu şarkısının hemen ardından, kısa bir süre sonra yaz için hazırladığı hareketli bir şarkıyla sevenleriyle birlikte olacaktır. 
Adı ve soyadı kısa; ALİ KAL!  Ama şarkıları uzun uzun size eşlik etsin umuduyla.....