TUNÇMAKAS, kendi şarkılarından oluşan ''En Derinde'' adını taşıyan EP'sini Ferment Records etiketiyle müzikseverler ile buluşturdu.

EP ile aynı ismi taşıyan En Derinde şarkısı dışında; Pırıl Pırıl ve Sevgili Olalım Mı? şarkıları da enerji dolu melodisi ve sözleri ile projenin öne çıkan şarkıları arasında yer alıyor. 

TUNÇMAKAS; Ajda Pekkan, Selda Bağcan, Hadise, Seyyal Taner gibi değerli isimlerin stüdyo projelerinde yakın temasta bulunurken; Yalın, Kalben, Tan Taşçı, İrem Derici gibi birçok profesyonel sanatçıyla da birlikte çalışarak aynı sahneyi paylaştı.

2018’de ağırlıklı olarak söz ve müziğini kendi yazdığı şarkıları kaydetmek için Rıza Erekli’nin prodüktörlüğünde stüdyoya kapanan TUNÇMAKAS, bu şarkıları “En Derinde” isimli EP'de topladı.

EP ile aynı ismi taşıyan ilk tekli ve video klip 15 Mart 2019 tarihinde çıktı ve şarkı ilk haftasında Apple Music Best of the Week, The A-List Turkey, Hot Tracks, Future Hits ve Pusula, Spotify’da ise Üçüncü Yeniler ve Alternatif Sesler çalma listelerine girdi.

EP içinde; En Derinde, Ah, Pırıl Pırıl, Sevgili Olalım Mı? ve Yor şarkıları yer alıyor. TUNÇMAKAS'ın toplam 5 şarkıdan oluşan “En Derinde” EP'si, bugün itibarıyla Ferment Records etkiketiyle dijital müzik platformlarında yerini aldı.